مدیریت و مهندسی فروش

فروش به عقیده بسیاری قلب تپنده هر مجموعه ای است زیرا فعالیت و ادامه حیات هر سازمان مرهون فروش بالای محصولات و یا خدمات آن شرکت است.

اگر یک شرکت بهترین پرسنل را در اختیار داشته و بهترین محصولات یا خدمات را ارائه دهد اما فروش مناسبی نداشته باشد، گویا فعالیت تمام مجموعه در کل حاصلی نداشته است. بنابراین فروش بیشتر مسئله ای است که تمام کارکنان یک مجموعه باید برای رسیدن به آن گام بردارند.
هر مجموعه برای اینکه بتواند فروش خود را تضمین نموده و در راستای افزایش آن گام بردارد نیازمند ابزارهای متعددی است که یکی از مهم ترین این ابزارها فروشندگان هستند.

حجم بسیار بالایی از فروش محصولات و یا خدمات شرکت ها مرهون فعالیت فروشندگان است. فروشندگان باید با استفاده از مهارت های ذاتی و مهارت هایی که فرا گرفته اند بتوانند مشتریان قدیمی را قانع کنند که همچنان از آنها خرید کنند و در این میان به دنبال جذب مشتریان جدید نیز باشند.
برای اینکه مجموعه در مسیر درست حرکت کند، باید در حوزه فروش مهندسی انجام شود. بدین معنی که تمام گام هایی که نیاز است برداشته شود، آموزش هایی که اعضا باید ببینند، استراتژی هایی که باید تدوین شود همه باید هم سو بوده و با یک برنامه ریزی و یک هدف که دقیقا بالابردن فروش مجموعه است، انجام شود. یکی از اساسی ترین کارهایی که باید در این حوزه انجام گردد این است که فلسفه فروش در چنین بازار سختی که رقابت بیداد می کند، مشخص گردد. هر مجموعه باید بداند مشتریانش دقیقا چه نیازهایی دارند و برای رفع نیازها و حتی ایجاد حس نیاز در آنها فعالیت کند.

سر فصل های دوره :

فلسفه فروش در بازار رقابتی

تفاوت شغل فروش و مهارت فروشندگی

آشنایی با استعدادهای ذاتی و روش تقویت استعدادها

آئین دوست یابی در فروش

اعتمادسازی و روشهای جلب اعتماد مشتری

استراتژی های رشد فروش

آشنایی با انواع مدل های فروش و مدیریت حساب مشتری (Account Management)

مهارت های اصلی یک فروشنده موفق

آشنایی با NLP و نیاز سنجی مشتری

شخصیت شناسی NLP و روش های مذاکره با مشتریان و کارمندان بر اساس همین مدل

روش های ساخت تیم فروش از قبیل استخدام، حقوق و پورسانت

مدیریت تیم فروش و نحوه انگیزه دادن و تنبیه پرسنل

هفت استراتژی مدیریت تیم فروش برای کارائی بالا

استراتژی های فروش مستقیم

فرآیند فروش مستقیم

چگونگی تغییر فرآیند فروش به فرآیند خرید

آشنایی با مدل AIDCA

مراحل اجرایی در اتاق جلسه

مخاطبین دوره چه کسانی هستند :

فروشندگان : این دوره برای تمام فروشندگان عزیزی که در حال فعالیت در این حوزه هستند مناسب است. فروشندگان حرفه ای مدام باید به فکر ارتقای مهارت های خود باشند تا به نوعی از قافله جا نمانند زیرا هر روز خیل عظیم فروشندگان با دانش و مهارت به بازار افزوده می شوند که اگر شما بهتر از آنها عمل نکنید دیر یا زود جایگزین شما می شوند. بنابراین اگر شما یک فروشنده هستید و می خواهید همانطور که اکنون عملکردی عالی دارید، در سالهای آینده نیز همین جایگاه را داشته باشید، باید مهارت های خود را بالا ببرید و با تکنیک های روز آشنا شوید. این دوره از شما فروشنده ای همه فن حریف می سازد که قادر است هر محصول یا خدمتی را به هرکسی که می خواهد بفروشد.

افرادی که قصد دارند وارد حوزه فروش بشوند : فروش به صورت مستمر در چند سال اخیر جز پر درآمدترین حرفه ها به شما می رود و هر روز به تعداد افرادی که علاقمند هستند به حوزه فروش وارد شوند، اضافه می گردد. تمام عزیزانی که قصد دارند وارد حوزه جذاب فروش بشوند می بایست حداقل هایی که نیاز است از فروش بدانند را فرا بگیرند و دانش خود را در زمینه فروش افزایش دهند. این دسته از افراد همچنین باید مهارت های مهمی که از آنها یک فروشنده موفق و حرفه ای می سازد را یاد گرفته و به کار ببندند. در این دوره مواردی آموزش داده می شود که برای افراد تازه کار در حوزه فروش، مانند تجربه کردن 2 سال فعالیت در این حوزه است.

مدیران و سرپرست های فروش : این دوره برای این دسته از افراد یکی از حیاتی ترین دوره هاست. در این دوره آموزش هایی داده می شود که مدیران و سرپرست های فروش با استفاده از آنها می توانند مهارت های مدیریتی خود در زمینه فروش را ارتقا دهند و با دید وسیع تری نسبت به بازار در آن فعالیت کنند. در این دوره همچنین روش های استخدام تیم فروش و اصول تعیین استراتژی های فروش آموزش داده می شود که در امر مدیریت فروش بسیار مهم است. مهارت هایی که در این دوره تدریس می شود تجربه های موفق هزاران مدیر تاثیرگذار است که در قالب یک دوره 30 ساعته تقدیم شما می گردد.

افرادی که به حرفه فروش علاقمند هستند : این دوره برای افرادی که به حوزه فروش علاقمند هستند و می خواهند اطلاعات خود را در این زمینه بالاتر ببرند نیز مناسب است زیرا همان طور که پیش تر نیز ذکر گردید، اطلاعاتی که طی این دوره در اختیار دانش پذیر قرار داده می شود، تجربه چند سال فعالیت در حوزه فروش است که این عزیزان می توانند به آسانی آن را فرا بگیرند و برای آینده فعالیت های خود استفاده نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *