فروش حرفه ای

professional selling

برای همه کسب و کارهایی که در دنیا فعال هستند، فروش یک قلب تپنده است که بدون آن فعالیت و ادامه حیات هیچ کسب و کاری امکان پذیر نیست. اگر یک کسب و کار را مانند یک تیم فوتبال در نظر بگیریم، فروش دقیقا مانند خط حمله ی آن تیم است که باید توپ را تبدیل به گل کند تا تیم بتواند نتیجه ی زحمات خود را ببیند. برای اینکه خط حمله تیم بتواند بهترین عملکرد را داشته باشد باید آموزش های متعددی دیده و مهارت های بسیاری کسب کند تا بتوانند به عنوان یک فرد همه فن حریف در بازار فعالیت نماید.
به طور مثال هر فروشنده ای که مشغول فعالیت است یا قصد دارد در آینده به عنوان فروشنده فعالیت نماید، ابتدا باید اصول اولیه فروشندگی را فرا بگیرد. فروشندگی 7 اصل مهم و اصولی دارد که بصورت مهارتی آموزش داده می شود. این 7 اصل مهم به عنوان سنگ بنای فروشندگی شناخته می شود و فراگیری اش برای همه عزیزان فعال در این حوزه ضروری است.
هر فروشنده می بایست تکنیک های متعددی برای فروشندگی فرا بگیرد. اولین قدم در امر فروش، معرفی کامل و بی نقص محصول است که باید با چاشنی جذابیت همراه گردد تا بتواند از همان ابتدا مشتری را برای خرید قانع نماید. این امر یکی از مهم ترین و اساسی ترین کارهایی است که یک فروشنده موفق باید بیاموزد و آن را همیشه به کار ببندد.

سر فصل های دوره :

هفت اصل فروشندگی به صورت مهارتی

چگونه در 90 ثانیه محصول یا خدمات خود را معرفی کنید

یادگیری مهارت های فن بیان، نفوذ کلام و ارتباطی در فرآیند مذاکره

داستان سرایی در فروش و روش های پرزنت محصول

آشنایی با نیاز و خواسته مشتری

آشنایی با مدل Spin

زبان بدن و شخصیت شناسی در مذاکره

آشنایی با بایدها و نبایدهای مذاکره

آشنایی با سبک های مختلف رفع تعارض و مدیریت اعتراضات مشتری

آشنایی با 10 دلیل که از مذاکره فرار می کنیم

هشت نشانه مشتری قابل مذاکره

چگونه مذاکره را برنامه ریزی کنیم

آشنایی با روشهای مذاکره و پاتک های آن

چگونه نه را تبدیل به بله کنیم

نهایی سازی فروش و روش های قرارداد بستن و پول گرفتن از مشتری

مخاطبین دوره :

مدیران کسب و کارها: کارآفرینان و مدیران بسیاری از کسب و کارها علی رقم در اختیار داشتن ایده های نوین و شایستگی های بسیار، به دلیل عدم موفقیت در جذب و نگهداری مشتریان خود با شکست مواجه می شوند. این موضوع اهمیت فراگیری مهارت های فروش را برای این گونه افراد بیش از پیش نمایان می سازد.

فروشندگان: همه افرادی که در حوزه فروش فعالیت دارند، باید به طور مکرر مهارت های خود در زمینه فروش را بالا و بالاتر ببرند تا بتوانند به یک فروشنده ی همه فن حریف تبدیل شوند. بسیاری از فروشندگانی که هم اکنون در این شغل فعالیت می کنند، درآمد کافی به نسبت فعالیتی که دارند کسب نمی کنند. دلیل این موضوع عدم برخورداری از مهارت های حیاتی فروش است، زیرا این افراد بنا بر دلایلی وارد این کار شده و به صورت علمی مهارت های فروش را فرا نگرفته اند. این دسته از افراد می توانند با شرکت در دوره های مرتبط، مهارت های خود را بالا ببرند تا بتوانند افراد بیشتری را متقاعد و درآمد خود را بالا ببرند.

مذاکره کنندگان: افرادی که به عنوان مذاکره کننده فعالیت می کنند، ابتدا باید مهارت های بنیادی این امر را فرا گرفته و سپس وارد این حوزه شوند. گرچه بسیاری از افراد به صورت ذاتی این مهارت ها را دارند و به اصطلاح مذاکره کننده به دنیا می آیند، اما بسیاری افراد هم نیاز دارند تا این مهارت ها را فرا بگیرند تا بتوانند در حین مذاکرات خود از آن ها استفاده نموده و مذاکرات را به ثمر بنشانند. لازم به ذکر است بسیاری از مذاکره کنندگان برتر جهان، افرادی هستند که به صورت ذاتی این مهارت ها را نداشته و این مهارت ها را فرا گرفته اند.

افرادی که علاقمند هستند تا در حوزه فروش فعالیت کنند: تمامی افرادی که علاقه دارند به حوزه فروش وارد شوند، قبل از وارد شدن به این حوزه می بایست مهارت های لازم برای این شغل را فرا بگیرند و با فراگیری پیش نیاز های مرتبط به این بخش وارد شوند تا بتوانند با تمام قوا وارد بازار شده و از همان ابتدا بهترین بازدهی را داشته باشند. با توجه به تعدد فروشندگان برتر در همه حوزه ها، برای رقابت با این دسته از افراد باید با دست پر وارد شد تا بتوان آن ها را پشت سر گذاشت. بنابراین یادگیری مهم ترین تکنیک های خود فروشی جز حیاتی ترین و اساسی ترین مهارت هایی است که هر فروشنده باید فرا گرفته و سپس وارد بازار شود.

کسانی که درآمد زایی شان در راستای جلب اعتماد دیگران است: بسیاری از افراد از جمله فروشندگان درآمدشان دقیقا به میزان اعتمادی که می توانند از دیگران جلب کنند بستگی دارد. هر فروشنده برای اینکه بتواند فروش را تجربه کند، باید بتواند اعتماد مشتری را جلب کرده و بتواند او را متقاعد کند که بهترین خرید را انجام می دهد. برای نیل به این هدف، افراد باید مهارت های جلب اعتماد و متقاعد سازی را در بالاترین سطح فرا بگیرند تا بتوانند در راستای هدف خود که در آمدزایی بیشتر است گام بردارند.

کسانی که به دنبال شغل دلخواه خود هستند یا علاقمند هستند تا موقعیت های شغلی بهتری داشته باشند: همه افرادی که به دنبال شغل بهتری می گردند یا در کل به دنبال پیدا کردن شغل مورد نظر خود هستند، با بالا بردن مهارت های خود می توانند سریع تر در راستای رسیدن به هدف خود گام بردارند، زیرا هرچه مهارت های ما بیشتر باشد، موقعیت های شغلی موجود برای ما بیشتر شده و ما به هدف خود نزدیک تر می شویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *