معرفی مدل بین المللی دیسک و کاربردهای آن

DISC
آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چرا رفتارها و برخوردهای اطرافیان شما اینگونه است که می بینید؟
آیا تا به حال با خود گفته اید که ای کاش ارتباط برقرار کردن با بعضی از آنها اینقدر مشکل نبود؟
چرا نمی توانیم با همه کسانی که در تعامل هستیم، ارتباطی پویا، موثر و پایدار برقرار کنیم؟

دیسک استاندارد یا زبان مشترکی است برای شناخت و بازگشایی رموز افراد و پیش بینی رفتارهایی که به طور معمول از آنها مشاهده می شود.  به کمک این مدل می توان آموخت که در موقعیت های متفاوت و با افراد متفاوت، موثر و موفقیت آمیز تعامل نمائیم.

این مدل برای اولین بار در سال 1928 میلادی توسط دکتر ویلیام مولتون مارستون معرفی شد. چهار سبک رفتاری وجود دارد که می توان افراد را بر اساس آن طبقه بندی نمود و هر چهار سبک رفتاری، با شدت و ضعفی متفاوت در همه افراد مشاهده می شوند؛ اما هر فرد یک سبک یا دو سبک غالب رفتاری دارد که معمولا طبق آن نسبت به محیط پیرامون خود واکنش نشان می دهد و در طول بیش از 40 سال گذشته، میلیون ها نفر از مردم جهان با استفاده از این ابزار DISC توانسته اند درک و شناخت بهتری از خود و دیگران پیدا کنند.

از این ابزار برای توسعه سازمانی، افزایش بهره وری کارکنان، آموزش کارکنان، آموزش مهارت های کلیدی مدیریت و رهبری سازمانی، آموزش مربی گری، طراحی و ایجاد تیم های کاری موفق، بهبود کیفیت محیط کار، کاهش استرس در محیط کار، ارتباطات اثربخش سازمانی، مدیریت تعارضات در محیط کار و بسیاری از مقاصد فردی و سازمانی دیگر استفاده می نمایند.

رفتارشناسی دیسک به شما کمک می کند که :

– در زمان استرس و اضطراب چگونه با افراد مختلف برخورد کنید.
– روابط خود را بهبود دهید و نیازهای روابط شخصی و سازمانی را تشخیص دهید.
– در کار تیمی قوی شوید و پاسخگویی بهتری در مقابل مشتری داشته باشید.
– در کسب و کار، نیازهای کارمندان و در خانه احتیاجات خانواده را سریع تر دریابید و برآورده کنید.
– اولویت های خود و دیگران را بدانید و به آنها احترام بگذارید.
– مدیر تاثیرگذاری باشید.

تست دیسک :

یکی از محبوب ترین و پر فروش ترین تست های رفتاری در جهان است. این تست تمایلات رفتاری شما را در چهار بعد اصلی D,I,S,C :

تسلط گرایی، اثرگذاری، ثبات گرایی و وظیفه گرایی را می سنجد و در نهایت شما را دریکی از 15 الگوی رفتاری جای می دهد. هریک از مدل های رفتاری دارای نقاط قوت و نقاط قابل بهبودی هستند و هیچ برتری نسبت به دیگر الگوها وجود ندارد.

 برخی از الگوهای رفتاری برای بعضی از مشاغل مناسب تر هستند که در گزارش شما مشخص می شود. در کشور ایران نیز همگام با کشورهای پیش رو ده ها هزار نفر این آزمون را انجام داده اند و تغییرات مثبتی را از طریق شناخت و آگاهی از مدل رفتاری خود در زندگی خود تجربه کرده اند.

تست دیسک (DISC)  را اغلب به نام تست خودشناسی یا تست شخصیت شناسی DISC میشناسند. اما نام درست تر آن مدل رفتارشناسی دیسک است؛ چون برای شناخت الگوی رفتاری انسانها مورد استفاده قرارمیگیرد.

سپس براساس این چهار بعد پروفایل و نمودار شخصیتی شما تشریح می گردد و از نقاط قوت و ضعف خود نیز آگاه می شوید و پیشنهاداتی در جهت تبدیل نقاط ضعف به قوت به شما داده می شود. سالانه بیش از یک میلیون نفر در سطح جهان، از این آزمون بهره می برند. شناخت رفتار و تحلیل آن، اولین قدم جهت شناخت خود و شناخت دیگران می باشد، اگر بدنبال بهبود ارتباطات میان فردی در سازمان می باشیم می بایست به افراد کمک کنیم که خود را بشناسند و تعریف درستی از ویژگی های رفتاری خود داشته باشند، نقاط قوت و قابل بهبود خود را در حوزه رفتار بدانند و در ارتباط با دیگران توان این را داشته باشند که ویژگی های رفتاری مخاطب را شناخته و دلایل رفتار دیگران را درک نمایند و بتوانند مدل رفتاری خود را با دیگران تطبیق دهند.

این فرایند جزو پیچیده ترین و سخت ترین قسمت ارتباط است و دلیل آن پیچیده بودن انسان است.

DISC محبوب ترین ابزار ارزیابی در جهان شناخته شده است چون کاربردهای فراوانی دارد.

همه دنیا DISC را به عنوان ابزار دستیابی به اهداف توسعه رهبری، آموزش ارتباطات، تشکیل تیم های کاری، فروش موثر، استخدام، خدمات پس از فروش، مربیگری و مدیریت می شناسند.

پرسش نامه DISC و نحوه استفاده از آن

از طریق پرسشنامه 30 سوالی، مدل رفتاری ما مشخص می شود.تست دیسک، ابزاری است جهانی و عمومی و رفتار ما را بدون در نظر گرفتن سن، جنسیت، کشور، فرهنگ، صنعت، سازمان و جایگاه شغلی توصیف می کند. تست دیسک باعث می شود :

خود را بیشتر بشناسید.

به نقاط قوت و قابل بهبود خود آگاه شوید.

تفاوت های فردی خود با دیگران را بشناسید.

بتوانید خود را بادیگران تطبیق دهید.

به یک ارتباط برد-برد دست یابید.

تست DISC  ما را تجربه کنید و از مزیت های بسیار آن بهره مند شوید.

برای اطلاعات بیشتر پانزده الگوی رفتاری را مطالعه فرمائید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *